2013. március 21., csütörtök

Ingatlanos szélhámosok


Óvakodj a törpétől


Azon ugye nincs mit csodálkozni, hogy valaki albérletet keres. Ez egy természetes folyamat. Az "egyszerű"
ember, kinek még az is megadatott, hogy internetes elérhetősége van, mit is tesz ilyenkor.

Megpróbál az cyber térben tudakozódni. Ki-ki a maga módján. Van ki rácuppan egyből egy ismert ingatlanos adatbázisra, pédának okáért az egyik legismertebbre az expressz.hu-ra.

Mások, bízva nagyobb szerencséjükben (főképp ha fontos és sűrgős számukra), beírják a ma legnépszerűbb google keresőbe példának okáért a következőt:

- "Kiadó albérlet tulajdonostól"

- " Csak tulajdonostól kiadó lakást keresek "
Ekkor annak és rendje módja szerint eljutsz valami hasonló helyre.

Így jártunk mi is. Beleakadtunk a google jóvoltából ebbe a hírdetésbe.
Lőn mit látunk, szinte felüdülés szemünknek, nem mást, mint a szokásos formulák felsorolása között megbújva egy mondatot: " Magánhirdető vagyok - ingatlanos segítséget nem kérek " (!!).

Végre-végre egy tulajdonossal lehet beszélni, (ami már neki is kifejezett előny,mert nem hagyta magát megfejni 1 (egy) havi bérleti díjjal,valaki senkiházi által.
Telefon megragad, és már csörög is a megadott szám: " +36 20 479-9010, (mint kiderült Sallai Ildikó). Egy búgó női hang belecsicsereg, és a szokásos bemutatkozó formulák, és a mikor tekinthető meg után, megállapodtatok egy időpontban, jelesül a mai napon 18 óra 15 perc a helyszínen. (Budaörsi út 11. 2.emelet).





Ez velem is pontosan ez történt, és bátorkodtam megkérdezni (mint később kiderült azt a sötét libát), hogy megbocsásson hölgyem Ön nem véletlenül egy közvetítő?
Nem késett a sietős válasz. " És akkor mi van? "
Bazd meg a következő van:



  • - Ne írd ki a szedett-vedett hírdesédbe, hogy magánhírdető vagyok,




  • - Ha meg nem így van, pofádon annyi bőr legyen, hogy ezt közlöd a telefonba,




  • - Mikor megkérdezik hogy melyik ingatlanirodát képviseled (mint tudtuk egyiket sem, mert ők saját oldalukon hírdetnek), akkor nem hümmögsz, nyávogsz, és nyeldesel, hanem válaszolsz,




  • - Mikor a berendezési tárgyak, a fűtés, és úgy "amblokk", az általános működés felöl érdeklődnek, akkor tudsz válaszolni,




  • - Nem úgy beszélsz (itt nem a butaságodra, ismerethiányodra, és felületességedre, agykapacitásodra gondolok) az érdeklődökkel, ahogy az elvárható.

  • Ezek után azt már nem is kívánom ennek a libának a figyelmébe ajánlani, hogy az ingatlanközvetítést akár OKJ-s tanfolyamon is el lehet sajátítani, mi több engedélyköteles tevékenység, ennek okán kíváncsi lennék,hogy az APEH ezt miképp fogja díjazni neki. Bizonyára lesz egy-két kérdésük.
    Ilyen, és hasonló véleményekkel garmadával lehet találkozni az interneten, de még is csak arra hívnám fel a figyelmet (bár mint fenti példa is bizonyítja, ügyes és rafinált fogalmazással átverhető bárki - egyszer), hogy körültekintően az olyan hírdetőkkel, kik nem ingatlanirodát, vagy valós ingatlanközvetítőt takarnak.